ÚvodChytrá řešeníChytré větrání a rekuperace

Chytré větrání a rekuperace

Čerstvý vzduch je nepostradatelný, pro lidi i pro budovy. Jeho nedostatek se u lidí projevuje zíváním, zvýšenou únavou, bolestí hlavy, nekvalitním spánkem. U budov zase vlhkostí, tvořením plísní, koncentrací škodlivých látek. Přirozená cesta větrání s sebou ovšem přináší i jisté nevýhody, jako jsou poměrně vysoké tepelné ztráty, hluk a prach z ulice či otravný létající hmyz.   

Rekuperace - efektivní a ekonomické řešení

Principem chytrého větrání s rekuperací je přívod čerstvého vzduchu zvenčí a jeho ohřátí vydýchaným teplem, které nic nestojí. Jinými slovy odsátý teplý vzduch z místnosti předá teplo nasávanému čerstvému vzduchu a tím jej ohřívá. Navíc je takto zajištěn odvod zdraví škodlivých látek z interiéru a naopak filtrace znečistěného venkovního vzduchu od prachu, pylu a alergenů, takže se můžete spolehnout na nejvyšší kvalitu vnitřního prostředí pro vás i vaše nejbližší.

Automatické větrání pod vaší nonstop kontrolou

Naše rekuperační jednotky lze nastavit a regulovat stejně jako celý chytrý dům na dálku přes počítač, tablet nebo telefon. Získáváte tak nepřetržitou kontrolu o stavu klimatu u vás doma. To je monitorováno prostřednictvím čidel vlhkosti, teploty, CO2 čidel a čidel kvality vnitřního prostředí, které předávají naměřené hodnoty centrální jednotce, která je schopna vyhodnotit všechny informace najednou. Například to, že zvýšená vlhkost je dána tím, že právě vaříte tříchodovou večeři pro vaši rodinu nebo že se právě sprchujete. Centrální jednotka také zajistí vzájemnou komunikaci s dalším chytrým zařízením. Například, zjistí-li při větrání a výměně tepla, že ohřátý čerstvý vzduch přiváděný zvenčí nemá dostatečnou teplotu pro tepelnou pohodu v místnosti, dá pokyn pro dotápění a zvolí přitom nejlevnější z dostupných zdrojů energií.

Pro vás z toho plyne jediné, už se nemusíte o nic starat a vždy se můžete spolehnout na optimální kvalitu vašeho vnitřního prostředí.